SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

xd6

W kolejnej edycji SKO 5 października 2016 roku wzięła udział rekordowa ilość 26 uczniów z różnych klas gimnazjum, liceum i technikum (sala 220 – organizator mgr K. Kurczyna). Uczestnicy zmierzyli się z 25 wyrażeniami typu: czesko-słowacki komediodramat, trailer thrillera, haubicoarmata, elektroencelofalograf, pierzasta piegża, jasnobeżowy trykotaż, dolnośląscy dominikanie, gaworząca gżegżółka, ekskomunika arcybiskupa. Mistrz popełnił 7 błędów, w tym tylko 1 pierwszorzędny, a najsłabszy uczestnik aż 53 błędy.

Oto lista laureatów:

• I miejsce, czyli „złoto” – PRZEMYSŁAW GRZENIA z II Lb (ocena celująca z j. pol. i talon książkowy na 40 zł)
• II miejsca, czyli dwa „srebra” – KRZYSZTOF JANKOWSKI z IV Ta i PIOTR BOROWIECKI z II Lb (obaj oceny bardzo dobre i talony po 30 zł)
• III miejsce, czyli „brąz” – MATEUSZ GAJOS z III Ta (ocena bardzo dobra oraz talon za 20 zł)

Ponadto wyróżniono ocenami bardzo dobrymi (cząstkowymi) z j. polskiego następujące osoby:

• KATARZYNA SPALLEK z III La
• ALEKSANDRA MULARCZYK z III La
• JULIA KAMICKA z I Gb (!)

G R A T U L U J E M Y !!!