POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

xD

Jak każe tradycja, schyłek kwietnia (29.04) to pożegnanie tegorocznych absolwentów i zarazem przyszłych maturzystów. Tym razem impreza ta odbyła się w auli, a nie jak dotychczas na hali sportowej. Program artystyczny przygotowała doświadczona „pani reżyser”, czyli nasza polonistka Renata Korus.
Konferansjerkę sprawnie poprowadził doświadczony duet Mateusz Greń – Weronika Langer (kl. II La). W skeczach udział wzięli utalentowani uczniowie pierwszych i drugich klas.
Pożegnaliśmy 4 klasy maturalne: 3 z liceum (III La, III Lb i III Ls) oraz 1 z technikum (IV Ta). Obecni byli oczywiście wychowawcy i Dyrekcja oraz nauczyciele . W imieniu Wyższej Szkoły Bankowej z Chorzowa, nagrodę dla najlepszej uczennicy Angeliki Kubicy (kl. III LA) wręczyli nasi organizatorzy. Scenografia nawiązywała tym razem do Hollywood (figura Oscara i postać Bonda oraz plakaty kinowe), ponieważ przyznano po raz pierwszy szkolne Oscary, czyli efektowne statuetki (wraz z dyplomami) dla wyróżniających się uczniów (kategorie: osobowość roku, sport, przedmioty ścisłe, humanistyka, języki obce).
Program artystyczny składał się z dwóch skeczy nawiązujących do matury oraz z piosenek wykonanych przez naszego Tymka (Tymoteusz Brzeziński).
W finale dyrektor CE mgr Marian Kitel rozdał świadectwa ukończenia szkoły.
Na sam koniec były kwiaty, wspólne zbiorowe fotki , podziękowania i uściski.
W czerwcu w podobny sposób zamierzamy pożegnać nasze trzecie klasy gimnazjum. Co za rok ?
Zapewne „powtórka z rozrywki”, bo czas szybko biegnie.
Trzymamy kciuki za maturzystów i życzymy im wysokiej średniej.